Kúszás előre hason fekvésben (partizánkúszás = indiánkúszás, kommandós kúszás);
judokúszás előre hason fekvésben (láb segítsége nélkül);
judokúszás hanyatt fekvésben a fej irányába haladva;
kúszás hanyatt fekvésben a láb irányába haladva;
judo-védőkúszás a fej irányába haladva;
judo-védőkúszás a láb irányába haladva.
Párban történő kúszások (szerepcserével)
A pár egyik tagja vállszélességű terpeszállásban, a másik hason fekvésben helyezkedik el a terpeszen belül. Megfogja a segítő bokáját kívülről hajlított könyökkel úgy, hogy vállai a segítő bokájához érnek. A társ két előrelépését követően a feladatot végző behúzza magát az előbbi kiindulóhelyzetbe. (Mindkét karral egyszerre, illetve egymás után végrehajtva is végezhető.)
Ugyanez a feladat, de a feladatot végző belülről támasztja meg a társ bokáját, így a segítő bokája a hóna alatt helyezkedik el. A feladat során a hason fekvő tolja magát előre a láb segítsége nélkül; a segítő két lépéssel tér vissza a kiindulóhelyzetbe.
Az előbbi két feladat hanyatt fekvés kiindulóhelyzetből.
Az uke hanyatt fekvésben helyezkedik el, tori láb közötti helyzetben kéztámasszal a védő törzsének két oldalán; uke úgy kúszik a fej irányába, hogy a tori karján támaszkodva tolja magát előre.
Az uke hanyatt fekvésben, a tori pedig kéz-talptámaszban (négykézláb) fölötte helyezkedik el úgy, hogy a fejük egy irányba mutasson. Az uke megkapaszkodik a tori vállában/hajtókájában. A tori négykézláb haladással húzza az ukét, majd szerepcsere.
Páros feladatok húzással
A párok egyik tagja hason fekvésben helyezkedik el, a másik két kézzel ráfog a judogira (obira), és társát húzva halad.
Egyik hason fekvésben helyezkedik el egy judoövet fogva, a másik állásban fogja az övet majd az övön váltott fogással behúzza magához a hason fekvőt. Ezt követően halad tovább, amíg az öv engedi, és folytatja a feladatot.
Ugyanez a feladat végezhető ülésben is.
Ugyanez a feladat úgy, hogy a hason fekvő az aktív, és az állásban lévő a passzív.
A pár egyik tagja hason fekvésben, a másik vele szemben állásban helyezkedik el úgy, hogy egy övet fognak mindketten. Az állásban lévő hátrafelé halad, és húzza a hason fekvőt, aki pedig az övön felfelé fogva halad társa felé.
Uke japánülésben (térdelőülés) helyezkedik el törzshajlítással előre. Tori az uke hátára hasal, és a karok segítsége nélkül 360 fokos fordulatot tesz jobbra és balra.
Ugyanez a gyakorlat azzal a különbséggel, hogy tori hanyatt fekvésből végzi a fordulatot.
Átbillenés: A pár egyik tagja térdelőtámaszban helyezkedik el judo felsőben, a másik a hajtókára fogva átbillen hídba a társon, majd vissza a kiindulóhelyzetbe, anélkül hogy elengedné társát. A kapaszkodás segítségével nagyon jól szabályozható az átlendülés sebessége, akár teljesen le is lassítható. A visszabillenés egy magasabb szintű feladat, nem várható el, hogy az előrelendüléssel egy időben azonnal végre tudják hajtani a tanulók.