Navigáció: < Előző Következő >
Kategória tulajdonságok | |
---|---|
Könyv címe: | LABDARÚGÁS AZ ISKOLÁBAN - TEMATIKUS ÖSSZEFOGLALÁS ÉS TOVÁBBKÉPZÉSI TANANYAG AZ ISKOLAI („GRASSROOTS”) LABDARÚGÁS OKTATÁSÁHOZ |
A 4:4 elleni játék a 3. és 4. évfolyamos kisiskolások mérkőzésjátéka. E játék speciális, életkor-specifikus szabályrendszerrel rendelkezik, amely a 3:3 elleni játék szabályaira épül. A 4:4 elleni játékot játszassuk kapusok nélkül (gyakran bójákra, minikapukra), hiszen a legtöbb alkalommal így tudunk egymás mellett egy kézilabda-pályányi területen 3 mérkőzést szervezni. A párhuzamos játék így egyszerre 6 darab 4 fős csapatnak ad lehetőséget játékra.
A mérkőzésjátékot 4 kapura is játszhatjuk, mint az a 80. feladatban látható.
A kapus poszt beépítésével a korosztály hivatalos mérkőzésjátéka lesz játszható. Kapusokat a labda kézzel történő megfogásának lehetőségével akkor célszerű a játékba illeszteni, ha a kézilabdakapura történik a játék. Fontos, hogy a mérkőzések során minden játékosnak legyen lehetősége kapusként játszani. Gyakori hiba, hogy a túlsúlyos vagy a gyengébb képességű tanulókat a társaik a kapuba száműzik. Avatkozzunk be, és meghatározott időnként (pl. 2 percenként) rendszeresítsük a kapusok cseréjét!
A korosztály mérkőzésjátékainak alapszabályai:
Csapatlétszámok: 4:4 mezőnyjátékos, +kapusok
Pályaméret: 20 × 40 m
Les: nincs
Büntetőterület: 6 m-re az alapvonaltól, bójákkal jelölve
Büntetőpont: 7 m
Kapu: 3 × 2 m
Labdaméret: 4-es
Partdobás: nincs, a labda lapos passzal hozható játékba
Játékidő: 1 × 15 perc
Speciális szabály: A labda újbóli játékba hozatala során az nem továbbítható az ellenfél térfelére közvetlenül. A kapus ezt a folyamatos játék során sem teheti meg.
A játék általános jellemzői:
A 3:3 elleni 4 kapus játék általános jellemzői itt is igazak: