Hasonlítsa össze a könyvben megjelent játékos feladatokat, játékokat a hagyományos testnevelési játékokkal! Milyen különbségeket tudna felsorolni?
Mit jelent a funkcionális megértés kifejezés? Mutassa be egy gyakorlati példával!
Készítsen egy plakátot, ahol részletesen feltünteti a mozgáskoncepciókat, azok összetevőit és egyes elemeit!
Az elkészített plakát segítségével tervezzen mozgásfeladat-variációkat, ahol legalább két mozgáskoncepciót, mozgáskoncepciós összetevőt vagy mozgáskoncepciós elemet ötvöz.
Mit jelent a kontrasztelv? Mutassa be egy példán keresztül!
Miért nem hangsúlyosak a versenyfeladatok a könyv fejlesztési feladatai szempontjából?
Hogyan kapcsolódik a könyv tartalma az Óvodai nevelés országos alapprogramjához, illetve a hatályos iskolai kerettantervhez?
Válasszon ki a könyvből mozgáskoncepciónként egy-egy kedvenc aktivitást! Melyek azok és miért?
A könyv 175 aktivitásából és megannyi variációjából készítsen egy éves tervet magának. Melyik feladatot mikor alkalmazná? Hogyan építené egymásra az egyes mozgáskoncepciókat?
A könyv feldolgozásához gyűjtsön olyan zenéket, amelyek jól párosíthatók az erőfeszítés tanulásához kapcsolódó különböző mozgásképekhez!
Találjon ki minden egyes mozgáskoncepciós összetevőhöz egy saját játékos feladatot!
Válassza ki a kedvenc sportága egy sportmozgását! Két sporttechnikán keresztül mutassa be, hogyan jelentkeznek bennük különböző mozgáskoncepciós elemek!
Gyűjtsön ki a könyvből olyan aktivitásokat, amelyek hangsúlyosan fejlesztik a kooperációt!
Építsen fel magának egy 25 perces foglalkozást, amelyben 2-3 mozgáskoncepciós elem feldolgozása történik meg!
Haladjon végig az alapvető mozgáskészségeken, és párosítsa azokat a különböző mozgáskoncepciós összetevőkhöz! Találjon ki aktivitásokat, amelyek illeszkednek a különböző párosításokhoz!