Tartalom


Navigáció: < Előző Következő >

Kategória tulajdonságok
Könyv címe: Elméleti kézikönyv a TE IS trénerei és mentorpedagógusai számára

Tartalom


Bevezető 5
01. Előkészítő workshopok a régiós munkatársak, a trénerek, a mentorok és a szupervízorok részvételével 13
02. A mentorok és a trénerek közös TE IS Stratégiájának kialakítása 16
03. A trénerek és az igazgatók közös munkájának folyamata 19
04. A TE IS Csapat toborzása 22
05. A TE IS belső, iskolai kommunikációjának kialakítása 25
06. A TE IS Csapat csapatépítése 28
07. A TE IS Kuckó kialakítása 32
08. A TE IS Csapat első iskolai szintű kutatásának lebonyolítása 35
09. Az első TE IS aktivitás megtervezése és megvalósítása 38
10. A TE IS Csapat folyamatos fejlesztése, képzése és támogatása 41
11. A TE IS aktivitások és mozgásprogramok folyamatosságának biztosítása 44
12. Tematikus tréningek az iskola felnőtt szereplői számára 47
13. Belső hálózat kialakítása és fenntartása 50
14. Az iskola házirendjének újragondolása 53
15. A tudásmegosztás folyamatainak meghatározása 56
16. Külső kapcsolatok és külső hálózat megteremtése 59
17. A fenntarthatóság eszközeinek megteremtése 62
Zárszó 65

A szerzőkről


Simonné Goschi Gabriella

Fiatalon élsportoló voltam, mert imádtam kosarazni és olyan örömöket éltem át általa, amely röpített a pályán. A sportolás azonban siker, kudarc, kihívás, teljesítmény, szorongás, együttműködés, ráhangolódás és elfogadás is egyben. Sportolóként megtapasztaltam, tanárként és edzőként a gyerekek fejlesztésében tudatosan használtam, klinikai és sportpszichológusként pedig megértettem és klienseimnek megtanítottam, hogy milyen fontos területe a mozgás az életnek. Nem azért, mert csupa egészség, hanem azért, mert általa és vele az élet maga és annak legfontosabb elemei megtaníthatóvá, megtanulhatóvá és fejleszthetővé válnak.

A TE IS Programban nem csupán leírtuk, de végigéltük a versengő együttműködés, az élmény általi tanulás, a flow, az egymás megismerése és teljes körű valós elfogadása, a közös gondolkodás és a kreativitás minden inspirációját. A TE IS Program, számunkra alkotók számára is, maga volt az élmény, a kapcsolat és a tanulás.
Úgy érzem, két kisiskolás gyermek édesanyjaként, hogy fontos lenne, ha a pedagógusok kezébe olyan egységes eszközrendszer kerülne, aminek segítségével tudatosabban segíthetik és fejleszthetik a gyermekek bontakozó személyiségét játékos, észrevétlen formában, védett keretek között.


Simonné Goschi Gabriella

Prihoda Gábor

Szociális munkásként, a család- és gyermekvédelem területén végzett szakmai munkám szinte minden mozzanata szorosan kapcsolódott az iskolák életéhez. Később tematikus iskolai programok, kutatás-fejlesztési és szervezetfejlesztési projektek részese voltam, miközben különböző management területeken képeztem magam tovább. 

A felnőttek és a gyerekek világának kapcsolata, összefüggései, illetve ennek a viszonynak a szorossága a szakmai és a személyes életemet is meghatá­rozzák. Az iskolai élet, a tanulás és a tanítás jobbá tételét éppen ezért a sze­replők közösségében tartom megalapozhatónak.

A TE IS Program fejlesztésében a legizgalmasabb kihívást számomra az jelentette, hogy miként tudunk egyszerre odafigyelni az iskolában történő folyamatokra (tanítás, tanulás, nevelés, fejlesztés), valamint a gyerekek és a felnőttek egyéni, csoportos vagy közösségi érzéseire és értékeire.


Prihoda Gábor