Mérkőzésjátékok Az iskolai labdarúgás 1–2. évfolyamain, vagyis a 3:3 elleni játék
Ahogy már korábban is kitértünk rá, a 3:3 elleni az 1. és 2. évfolyamos kisiskolások mérkőzésjátéka. E játék speciális, életkor-specifikus szabályrendszerrel rendelkezik. Ezek közül a legfontosabbak a következők:
Csapatlétszámok: 3:3, kapusok nélkül
Pályaméret: 15 × 20 m
Les: nincs
Büntetőterület: nincs jelölve
Büntetőpont: nincs
Kapu: 2 × 1 m
Labdaméret: 3-as
Partdobás: nincs, a labda lapos passzal hozható játékba
Játékidő: 1 × 10 perc
Speciális szabály: Nincs középkezdés, a labda újbóli játékba hozatala az alapvonalról történik labdavezetéssel. Az ellenfél a pálya feléig visszahúzódva kezdheti a labdaszerzést.
MÉRKŐZÉSJÁTÉK 3:3 ELLEN
A védekezőjáték alapfunkcióinak megfelelően a háromszög egyik csúcsán álló védő támadja a labdást (nyomást gyakorol), a hozzá közelebb álló fedezi a passzsávot (biztosít vagy fedez), míg a harmadik védő mélységben hátrébb állva „egyensúlyt ad”. A védőfunkciók megértése nagyon fontos, hiszen a támadási alapelvekkel kiegészülve olyan önszerveződő játék alakulhat ki, amely minden gyerek számára élvezetes lesz. A játék folyamatosságát az alapelvek megértése és alkalmazása biztosítja. A későbbi 4:4 elleni játékban a három funkció egyikét, például a fedezőét, két játékos is betöltheti.
A 2 kapus játék során az egy célfelület miatt egyirányú a játék. A 4 kapus játéknál említett szempontok itt is megjelennek, de a védekező csapatnak itt könnyebb helyzete van, mert csak egy célfelületet kell védenie. Ezáltal könnyebben tudnak helyezkedni a labdás és a kapu közé a gólszerzési útvonal akadályozása érdekében. Ebben a játékban hangsúlyoznunk kell a támadásból védekezésbe és védekezésből támadásba való átmenet gyors felismerését és az arra történő gyors reakció fontosságát.
MÉRKŐZÉS-ELŐKÉSZÍTŐ JÁTÉK 3:3 ELLEN 4 KAPURA
A négykapus játék előnyei között említhető, hogy