Az egyes hangok egymásutánjához mozdulatokat is kapcsolhatunk. Ezek a tüdő átszellőztetéséhez éppúgy hozzásegítenek, mint a belső feszültségek elvezetéséhez. Többnyire a nyújtás reflexes lazító következményeire épülnek, de egyes elemei a „prés” szerepét is betöltik.
Alkalmazzuk a szaggatott hangok kiadásának „nevetésszerű” gyakorlatát is. Bizonyított, hogy a szaggatott hangok erőteljes feszültségoldó hatással bírnak, ezen alapul a hahotaterápia. Sorra vehetjük a „hi-hi-hi”; „he-he-he”; „ha-ha-ha”; „ho-ho-ho” hangzásokat. A „hu-hu-hu”-t nem tanácsos bevonni, mert a természetes nevetés ritkán vagy nem is alkalmazza. A nevetés immunstimuláló és endorfintermelő hatású, ezért annak is jó, aki nevettet, annak pedig sokszorosan, aki önfeledten tud nevetni (Bagdy–Pap, 2011).
Az I-É-Á-Ó-Ú hangokat egymást követő hangok bekapcsolásával együtt hallatjuk fél percig, és élvezzük az összhangzatot.
Egy lazító, andalító és egy intenzív ritmust közvetítő zenét szólaltatunk meg. A gyermek ráhangolódik a ritmusra és tetszés szerinti, spontán mozdulatokkal reagálva „saját koreográfiával” mozog, táncol. Különféle zenékre alkalmazható. Preferált muzsikák: Bach, Vivaldi, Mozart, Jean Michel Jarre, Smetana, Kodály.