Ugrások, szökdelés helyben, haladással (előre/hátra, oldalra, körben, ezek átmenete is)
Figyeljetek rá, hogy szökdelésnél ne teli talpra érkezzetek! A sarkatok nem érhet le a talajra, csak a talpatok elülső része! Fontos, hogy a térdeteket is be kell hajlítani az elrugaszkodásnál és a talajra érkezésnél. Az az ügyes, aki nagyon puhán fog talajt.
Szökdelés meghatározott útvonalon
Bárhogyan szökdelhettek (például egy lábon, páros lábon, váltott lábon), csak ne térjetek le a kijelölt útvonalról! Váltogathatjátok is a szökdelés típusokat, ha elfáradtatok.
Ugrás, szökdelés át- fel- és leugrással
Különböző szélességű sávokat ragasztottam a talajra. Tetszőleges sorrendben próbáljatok meg páros lábon átugrani rajtuk. Minél szélesebb sávhoz érkeztek, annál jobban hajlítsátok be a térdeteket az elrugaszkodás előtt! Minél távolabbra szeretnétek ugrani, annál inkább szükség lesz az erőteljes páros karú lendítésre is.
Ugrás, szökdelés különböző magasságú súlyponti helyzetekben
Most kipróbáljuk, hogy milyen érzés súlypontsüllyesztéssel szökdelni! Igen, ilyenkor nagyon be kell hajlítani a térdeteket. Ugye nem könnyű, mert hamar elfárad a combizmotok. Most pedig próbáljatok minél magasabb lábujjon piciket pattogva szökdelni. Ilyenkor alig hajlik a térdetek, és jó magasra kerül a súlypontotok.
Ugrás, szökdelés különböző fordulatokkal
Először helyből felugrás után próbáljatok meg minél nagyobb fordulatot tenni a levegőben! Aztán pedig nekifutás után felugrással is megpróbáljuk. Mikor sikerült nagyobb fordulatot tenni? Mindkét irányba próbáljátok a fordulatot! Ha a kezeddel is segítesz, egyre nagyobbat tudsz majd fordulni a levegőben. Ha úgy érzed, hogy szédülsz, húzódj félre és ülj le pihenni!
Szökdelés állandó/változó/váltakozó ugrástávolsággal/ugrásmagassággal (6. ábra)
Különböző magasságban feszítettem ki gumiszalagokat a teremben. Próbáld meg mindegyiket átugrani, helyből felugrással! Minél magasabbra kell ugranod, annál erőteljesebben lendítsd majd a karodat és annál magasabbra húzd a térdedet!